آموزش مسواک برای پت

26 تیر 3

آموزش مسواک برای پت

نحوه عادت دادن پت به مسواک

  • ماساژ دادن و لمس کردن صورت پت

قبل از اینکه پت خود را با مسواک آشنا کنید، هر روز چانه و فک پت را ماساژ دهید. این کار را برای چند دقیقه حداقل یک بار در روز انجام دهید تا زمانی که پت شما با عمل مسواک زدن آشنا شود و راحت با آن روبرو شود.

  • ماساژ دندان و لثه

چند دقیقه در روز ماساژ دندان ها و لثه های پت را انجام دهید. می توانید این کار را با انگشت، یک پارچه نرم، گاز یا یک سواب پنبه ای انجام دهید.

  • انتخاب صحیح مسواک و خمیر دندان

هرگز از مسواک و خمیر دندان انسانی استفاده نکنید زیرا خمیر دندان های انسانی ممکن است برای پت شما سمی باشد. مسواک هایی با برسهای نرم و خمیر دندان مخصوص پت را برای او تهیه کنید. مسواک مخصوص پت هم به صورت انگشتی و هم به شکل مسواک کوچک (شبیه مسواک کودکان) در پت شاپ ها موجود است.

  • اجازه دهید طعم خمیر دندان را بچشد و بوی آن را استشمام کند

بینی سگ یا گربه شما نقش بسیار مهمی در کشف دنیای اطراف او دارد. قبل از استفاده از خمیر دندان و مسواک اجازه بدهید تا پت شما آنها را بو کند. مقدار کمی از خمیر دندان مخصوص پت را روی انگشتتان قرار دهید و بگذارید تا طعم آن را بچشد.

  • او را مجبور نکنید.

هرگز او را مجبور نکنید. اگر پت شما با لمس صورت احساس ناخوشایندی دارد یا رفتارهای تهاجمی انجام می دهد، برای مدتی اینکار را متوقف کنید. بهترین راه آموزش به سگ و گربه این است که اجازه دهید خودشان تصمیم بگیرند. برای عادت دادن پت به مسواک زدن او را در محلی آرام و راحت قرار دهید و در صورت امتناع کردن پت به احساساتش احترام گذاشته و روز بعد مجددا این کار را تکرار کنید. در نهایت برای اینکه پت خود را به این کار علاقه مند کنید باید تا جایی که ممکن است استرس را از او دور کنید.

  • مسواک زدن روزانه

مسواک زدن روزانه، در پیشگیری از بیماری های دهان بسیار موثر است. بهتر است هر روز در زمانی مشخص این کار را انجام دهید تا به یک برنامه روتین تبدیل شود.

  • پاداش دادن

پس از اینکه مسواک زدن پت شما تمام شد، تشویق نمودن او را فراموش نکنید.

نحوه مسواک زدن:

پس از اینکه پت را در مکانی راحت قرار دادید، مسواک زدن را انجام دهید. در هنگام مسواک زدن پت خود را در پوششی مانند حوله قرار دهید تا امکان چنگ زدن و فرار کردن او کاهش یابد. برس مسواک را با زاویه ۴۵ درجه و به آرامی  از خط لثه به روی دندانها بکشید و در صورتی که پت شما این مرحله از مسواک زدن را پذیرفت به تدریج با حرکت دایره ای مسواک، دندانها را تمیز کنید. با انجام روزانه این کار، مسواک زدن به یک امر روتین تبدیل خواهد شد. در حین مسواک زدن به سلامت دندان ها و لثه پت خود دقت کنید. به عنوان مثال خونریزی از لثه، وجود زخم یا توده، شل شدن دندان و پوسیدگی از علائمی هستند که نیاز به مراجعه به دامپزشک دارند.

https://www.wikihow.com

برچسب ها:
اشتراک گذاری