آیا سگ ها به مکمل نیاز دارند؟

26 تیر 3

آیا سگ ها به مکمل نیاز دارند؟

امروزه مردم بیش از هر زمان دیگری به فکر سلامتی پت خود هستند. یکی از رایج ترین روشها برای توجه به سلامتی پت افزودن مکمل به رژیم غذایی آنها است. اما، مانند هر چیز دیگری که به سگ می دهیم، باید مراقب باشیم.

در اینجا هر آنچه در مورد مکمل های سگ باید بدانید آورده شده است:

مکمل غذایی چیست؟

مکمل غذایی فرم غلیظ از ماده ای است که برای بهبود تغذیه و سلامتی سگ به رژیم غذایی او اضافه می شود. مکمل ها مواد مغذی ضروری هستند، که غالباً به رژیم غذایی افزوده میشوند. این موارد ممکن است برای هر سگ ضروری نباشد، اما برای برخی سگ ها می تواند به بهبود کیفیت زندگی آنها کمک کند. مکمل ها اغلب برای درمان موارد زیر استفاده می شوند:

  • مفاصل و تحرک
  • هضم و جذب غذا و افزایش ایمنی بدن
  • پوست و مو
  • آلرژی
  • سلامت قلب
  • مشکلات رفتاری
  • تامین آنتی اکسیدان ها و موارد دیگر

درست مانند انسانها، سگهای مختلف نیز نیازهای متفاوتی خواهند داشت. دکتر گری ریشتر می گوید: “سن، نژاد، سبک زندگی، سلامت کلی / شرایط پزشکی موجود و کیفیت غذایی که می خورند می تواند تأثیر زیادی در انتخاب مکمل های سگ داشته باشد.”

به یاد داشته باشید، مصرف زیاده از حد ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مکمل ها می توانند به اندازه کمبود آن خطرناک باشند، بنابراین باید از تمام مکمل ها طبق دستور دامپزشک استفاده کنید.

سگهایی که بیماری خاصی دارند یا در معرض خطر هستند می توانند از انواع مکمل ها بهره مند شوند. دکتر کوئتیس گفت: “ال تریپتوفان و آلفا-کازوزپین ممکن است به سگها کمک کند تا استرس و اضطراب را کنترل کنند و اسیدهای چرب امگا ۳ التهاب را کاهش می دهد، که در مدیریت بسیاری از بیماری ها از جمله آرتروز و بیماری های آلرژیک پوستی مفید است. دکتر کوئتیس می گوید: “آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین E و بتا کاروتن ممکن است در حمایت از سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از پیری زودرس مفید باشد.”

علاوه بر این، دامپزشکان معمولاً مکمل های غذایی حاوی گلوکوزامین و کندرویتین را به عنوان بخشی از برنامه های درمانی آرتروز توصیه می کنند.

دکتر سارا اوچوآ، توضیح می دهد: “مصرف مکمل در سگ هایی که دچار درد مفصل و آرتروز، آلرژی یا مشکلات پوستی، پوسته پوسته شدن یا خشکی پوست و اسهال مزمن هستند، می تواند مفید باشد”. هر سگی که از یک بیماری مزمن رنج می برد، مانند درد مفاصل، مشکلات پوستی یا مشکلات گوارشی می تواند از مکمل استفاده کند.

مصرف مکمل در موارد زیر میتواند مفید باشد:

درد مفصل

برای سگهایی که دچار هرگونه آسیب مفصلی یا رباطی هستند، مصرف برخی از مکمل ها می توانند موثر باشند. گلوکزآمین و کندرویتین به کاهش التهاب مفاصل کمک می کنند. اسیدهای چرب امگا نیز به کاهش التهاب مفصل کمک می کند.

مشکلات پوست و مو

امگا ۳ و اسیدهای چرب ضروری برای مشکلات پوستی یا پوسته پوسته شدن بسیار مناسب هستند. دکتر اوچوآ می گوید: “سه اسید چرب امگا ۳ برای سگها وجود دارد، اسید آلفا-لینولنیک (ALA)، اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA) و ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA).” امگا ۳ یک مکمل اسید چرب رایج است که استفاده از آن در سگ ها بسیار مفید است. ثابت شده است که این مکمل در درمان آلرژی ها، بیماری های پوستی، بیماری های قلبی و کلیوی، لنفوم و موارد دیگر کمک می کند.

مشکلات گوارشی

دکتر اوچوآ توضیح می دهد: “پروبیوتیک ها باکتری های خوبی هستند که به طور طبیعی در دستگاه گوارش سگ یافت می شوند.” اشکال دارویی پروبیوتیک ها می توانند به صورت خمیر، پودر یا کپسول باشند. دکتر اوچوآ می گوید: “این مواد را می توان روی غذای سگ قرار داد تا در بازسازی میکرو فلور دستگاه گوارش به او کمک کند.”

منبع

https://www.pawp.com/does-my-dog-need-supplements-how-to-optimize-your-dogs-diet/

اشتراک گذاری