نقش گربه در کاهش استرس انسان

26 تیر 3

نقش گربه در کاهش استرس انسان

گربه ها موجوداتی  مستقل و دوست داشتنی هستند، از نظر علمی ثابت شده است که داشتن یک گربه در خانه می­تواند به سلامتی شما کمک کند. در ادامه به فواید نگهداری گربه در خانه و مزایای آن در سلامتی شما خواهیم پرداخت:

  1. آنها می توانند خطر بیماری قلبی شما را پایین بیاورند.

استرس یکی از عوامل اصلی بروز بیماری های قلبی و عروقی محسوب میشود. مطالعات نشان داده اند که داشتن یک گربه می تواند سطح استرس را کاهش دهد. داشتن گربه در واقع می تواند خطر ابتلا به بیماری های مختلف قلبی از جمله سکته قلبی را حدود ۳۰ درصد کاهش دهد.

  1. صدای خرخر گربه در بهبود درد استخوان ها، تاندون ها و عضلات موثر است.

صدای خرخر گربه یکی از آرام بخش ترین صداها در جهان است و به این معنی است که گربه شما شاد و راحت است، این صدا همچنین با توانایی درمانی بر روی درد استخوان ها و ماهیچه های انسان همراه است.

صدای گربه باعث ایجاد ارتعاشات در فرکانس ۲۰-۱۴۰ هرتز می شود، و مطالعات نشان داده اند که فرکانس های موجود در محدوده ۱۸-۳۵ HZ بر تحرک مفصل پس از آسیب اثر مثبتی دارد. اخیرا دانشمندان شروع به انجام مطالعاتی در مورد تاثیر صدای گربه در سلامتی انسان کرده اند.

  1. کمک به داشتن خواب بهتر

مطالعات متعددی که در انگلستان انجام شده، نشان داده است که افراد (به ویژه زنان) ترجیح می دهند در کنار گربه خود بیش از شریک زندگی خود بخوابند و حتی گزارش می کنند که خوابیدن در کنار گربه بسیار راحتتر از خوابیدن در کنار یک انسان است. مطالعه جدیدی که در کلینیک مایو انجام شده است، می تواند این یافته ها را تأیید کند: در این مطالعه نشان می دهند که۴۱ درصد از افراد در کنار گربه خود خواب بهتری دارند، در حالی که تنها ۲۰ درصد گفته اند که این امر منجر به ایجاد اختلال در خواب می شود.

  1. آنها موجب جذابیت شما می شوند.

تحقیقات انجام شده توسط محقق برجسته دکتر جان نیکولز نشان داد میدهد که زنان به مردانی که صاحب یک پت هستند، تمایل بیشتری دارند.

۵- آنها فشار و اضطراب را کاهش می دهند.

داشتن یک گربه در خانه می تواند باعث آزاد شدن مواد شیمیایی آرامش بخش در بدن شود که باعث کاهش فشار روانی و اضطراب می شود. وقت گذارنی کوتاهی با گربه میتواند هم شما و هم گربه تان را خوشحال کند.

  1. کاهش آلرژی (برای کودکان)

در سال ۲۰۰۲، مؤسسه ملی بهداشت امریکا مطالعه ای را منتشر کرد که نشان داد در کودکان زیر یک سالی که با گربه در تماس هستند، احتمال ابتلا به انواع آلرژی کمتر است. به گفته Marshall Plaut ، MD ، رئیس بخش مکانیسم های آلرژیک در انستیتو ملی آلرژی و بیماریهای عفونی، “تماس با گربه در اوایل زندگی،  نه تنها از آلرژی به پت پیشگیری میکند بلکه انواع دیگر آلرژی های رایج مانند آلرژی های تنفسی را نیز محدود میکند. “

  1. حتی تماشای فیلم گربه ها نشاط آور است.

مطالعه ای که بر روی بیش از ۷۰۰۰ نفر توسط دانشگاه ایندیانا بلومینگتون انجام شده، نشان داد که تماشای فیلم گربه ها در اینترنت باعث افزایش انرژی و احساسات مثبت بینندگان می شود و احساسات منفی را کاهش می دهد. بنابراین تمام ساعاتی که در YouTube برای تماشای گربه های جذاب گذرانده اید، واقعاً مفید بوده!.

منبع:

https://www.goodnet.org

برچسب ها:
اشتراک گذاری