نژاد اسکاتیش فولد

26 تیر 3

نژاد اسکاتیش فولد

گربه اسکاتیش فولد نوعی گربه جذاب و دلربا است، که با تمام اعضای خانواده به راحتی ارتباط برقرار می­کند و مراقبت از او آسان است.

تاریخچه:

گربه ها با گوش های افتاده یا گوش های تاشده بسیار قدیمی هستند. در سال ۱۷۹۶، یک دریانورد انگلیسی هنگام بازگشت از چین، یکی از این گربه ها را همراه خود به انگلستان آورد. چینی ها همچنین یک نمونه دیگر از این گربه ها را در سال ۱۹۳۸شناسایی کردند.

 اولین گربه اسکاتیش فولد در سال ۱۹۶۱ در پرتشایر اسکاتلند متولد شد. در آنجا، یک بچه گربه با گوشهای تاشده در کنار بچه گربه های معمولی کشف شد. این بچه گربه به نام سوزی در کنار گربه های خانگی و گربه های انگلیسی مو کوتاه پرورش یافت. در حالی که انگلیسی ها اسکاتیش فولد را به عنوان نژاد معرفی کردند، اما هرگز این نژاد در آنجا محبوب نبود در حالی که آمریکایی ها نه تنها عاشق این نژاد شدند، بلکه این نژاد را به گربه های زیبایی که امروزه وجود دارند، تبدیل کردند.

دو گربه اسکاتیش فولد نباید با هم جفت گیری کنند زیرا بچه های آنها ممکن است به بیماریهای شدید مفصلی مبتلا شوند در راه رفتن دچار اختلال شوند.

سر این نوع گربه گرد است و گوش های تا شده او گرد بودن را بیشتر جلوه می دهد. چشم ها بسیار گرد، روشن و شفاف هستند. پاها متوسط تا کوتاه هستند و دم گربه بلند و باریک است. پوشش بدن گربه موهای کوتاهی هستند که به راحتی قابل مراقبت است.

نوعی از گربه های اسکاتیش فولد با موی بلند نیز وجود دارند که به نام Scottish Fold Longhair مشهورند. موهای بلند آنها از لحاظ بافت کمی متفاوت است و به مراقبت منظم نیاز دارد.

شخصیت:

اسکاتیش فولدها گربه هایی شیرین و جذاب هستند. زندگی با آنها شیرین و مراقبت از آنها ساده است. بسیار مهربان هستند و با همه اعضای خانواده راحت هستند. از دم باریک و بلند آنها باید به خوبی مراقبت شود. در برخی موارد تماس با سطوح خشن یا مراقبت نامناسب از دم ممکن است منجر به آسیب و درد در دم آنها شود.

شرایط زندگی:

باید در تغذیه این نوع گربه احتیاط کرد. همانطور که گفته شد گربه های اسکاتیش فولد گرد به نظر میرسند بنابراین نباید دچار اضافه وزن شوند. اشتهای آنها خوب است اما به اندازه سایر نژادها فعال نیستند، بنابراین کنترل تغذیه بسیار مهم است.

گربه های اسکاتیش فولد به منظور حفظ روابط خوب خود نیاز به بازیهای تعاملی با والدین خود دارند. مراقبت از پوست آنها بسیار ساده است و مسواک زدن را به عنوان بخشی از بازی میدانند.

با افزایش سن، با دم آنها به آرامی بازی کنید، آن را از یک طرف به سمت دیگر حرکت دهید، بالا و پایین ببرید و در صورت مشاهده هرگونه سفتی و یا درد، به دامپزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که از ورم مفاصل (آرتریت) رنج نمیبرد.

محدوده وزن:

نر: بزرگ: بیش از ۵.۵ کیلوگرم

ماده: متوسط: ۶.۳ تا ۵.۵ کیلوگرم

رنگ چشم:

آبی ، سبز ، طلایی ، چشم های عجیب و غریب

محدوده طول عمر: ۹-۱۲ سال.

نیازهای اجتماعی و توجه: متوسط

ریزش مو: متوسط تا زیاد

طول: کوتاه ، متوسط ، بلند

خصوصیات: راحت و خونگرم

رنگ ها: سفید، آبی، کرم، قرمز، نقره ای، کامو، قهوه ای، سیاه

الگوی رنگ: یک دست، سه رنگ، دو رنگ، تبی، راه راه، دودی، خال خالی و سایه روشن

آلرژی زا: خیر

نیاز به آراستن: متوسط تا زیاد

گربه های اسکاتیش فولد جزء گربه هایی با اندازه متوسط هستند و گرد به نظر میرسند.

اشتراک گذاری