تاثیر مثبت سگ ها در زندگی ما

26 تیر 3

تاثیر مثبت سگ ها در زندگی ما

انسانها اغلب از معاشرت با حیوانات لذت می برند. مطالعات متعدد ثابت کرده است که سگها تأثیر مفیدی بر سلامت جسمی و روحی ما دارند. آثار مثبت زندگی با سگها در ادامه آمده است:

تحرک بیشتر

 صرف نظر از اندازه، نژاد و سن، همه سگها به تحرک احتیاج دارند. ورزش روزانه برای سلامتی آنها بسیار مفید است. همچنین ورزش برای سلامتی ما نیز حیاتی است. داشتن یک سگ، انگیزه فوق العاده ای برای بیرون رفتن و تحرک داشتن است. سگ شما همیشه برای یک ماجراجویی آماده است، پیاده روی و ورزش با سگ ها می تواند به کاهش وزن و سلامتی قلب شما کمک کند!

زندگی اجتماعی

 هنگامی که شما با سگ خود در خارج از خانه هستید، مردم به شما نزدیک می شوند. همراه داشتن سگ اغلب می تواند منجر به گفتگو با والدین سگهای دیگر یا دوستداران حیوانات شود. آنها یخ شکن های بزرگی هستند، که در نهایت می تواند منجر به ایجاد دوستی یا آشناییهای جدید در جامعه شوند.

فشار خون را کاهش می دهند

 سگ ها تأثیر آرام بخشی بر روی اطرافیان خود دارند. برای والدین یک سگ خطر بیماری های قلبی عروقی کاهش می یابد. همچنین مطالعات نشان داده است که والدین پت کلسترول پایین تری دارند و احتمال زنده ماندن آنها پس از حمله قلبی بیشتر است.

اضطراب را کاهش می دهند و روحیه را بهبود می بخشند

بیشتر والدین یک سگ می گویند که وقتی پس از یک روز کاری طولانی و سخت به خانه بر میگردند، مشاهده سگ هنگامی که دم خود را برای والدینش تکان میدهد، می تواند بلافاصله احساس شادی و آرامش ایجاد کند. لمس بین انسان و سگ می تواند فواید درمانی برای هر دو گونه داشته باشد. نوازش سگ علاوه بر کاهش ضربان قلب و فشار خون، باعث ترشح اکسی توسین می شود. مطالعات متعدد ثابت کرده است که گذراندن وقت با پت می تواند استرس را از بین ببرد و احساس آرامش را به ارمغان بیاورد.

سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشند

 مطالعات نشان داده اند که داشتن یک سگ میزان ایمنی شما را بهبود می بخشد و سطح ایمونوگلوبولین A را افزایش می دهد. کودکانی که در اطراف یک سگ پرورش یافته اند، کمتر به حساسیت و آلرژی مبتلا میشوند.

درد را تسکین می دهند

ما با افزایش سن دردهای مختلفی را تجربه می کنیم، اما داشتن یک سگ بهترین دارو و درمان را فراهم می کنند. به خصوص هنگامی که فردی از دردهای مزمن رنج می برد. از آنجا که آنها به طور طبیعی به کاهش اضطراب ما کمک می کنند، این، به نوبه خود، به کاهش درد نیز کمک می کند.

احساس امنیت بیشتری می کنید

 طبیعتاً سگ ها حیواناتی هستند که به شدت وفادار هستند. از آنجا که سگ ها به طور طبیعی اعضای خانواده خود را بخشی از وجود خود می دانند، به طور ذاتی از شما در شرایط خطرناک یا اضطراری محافظت می کنند. مطالعات نشان می دهد که با شنیدن صدای پارس سگ، سارقین از هدف قرار دادن خانه شما منصرف می شوند.

درس های زندگی

 اگرچه سگ ها برای مدت کوتاهی زندگی میکنند، اما آنها درس های ارزشمندی در زندگی به ما می آموزند. آنها به ما می آموزند که در لحظه زندگی کنیم، هر روز بازی کنیم، خودتان را همانطور که هستید بپذیرید، همیشه از سفر لذت ببرید، استراحت کنید، وفادار باشید و بی قید و شرط دوست داشته باشید. آنها همچنین به ما می آموزند که با نگرش مثبت هر چالشی را بپذیریم. آنها بزرگترین معلمان ما هستند و مزایای بسیاری را برای ما به ارمغان می آورند!

Source: www.dogmedlaser.com

برچسب ها:
اشتراک گذاری