دندانپزشکی

مطالعات نشان می دهد که ۵۰ درصد از سگ ها و گربه ها مشکلات دندانی دارند. این مشکلات یکی از مهمترین علل  مراجعه حیوانات به مراکز درمانی هستند. اغلب این جمعیت سنین بالای سه  الی چهار سال دارند. اگر مشکلات دندانی مانند جرم دندان، التهاب لثه، شکستگی دندان رسیدگی نشود منجر به عفونت مزمن، درد، بی حالی، مشکلات قلبی و کبدی-کلیوی به مرور زمان خواهد شد.

چگونه از دندان پت خود مراقبت کنم؟

با مسواک زدن، معاینات دوره ای و اجرای توصیه های دکتر حیوانات در مورد بهداشت دهان و دندان میتوان از آسیب های جدی دندان جلوگیری نمود.

معاینات دندانپزشکی چگونه انجام می شود؟

جرم گیری دوره ای یکی از مهمترین راهکار برای جلوگیری از پوسیدگی دندان است. در حیوانات جرم گیری تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در صورت لزوم دامپزشک با رادیولوژی از محوطه ی دهانی ریشه ها و بافت اطراف دندان را بررسی می کند تا بهترین تصمیم در مورد ارزیابی ریشه های دندان صورت بپذیرد. در برخی موارد بویژه در پوسیدگی های مزمن و یا سنین بالا برای از بین بردن درد و جلوگیری از آسیب به سایر دندان ها و همچنین استخوان فک جراح تصمیم به کشیدن دندان نکروز شده می گیرد.

در کلینیک سفید حضور تیم مجرب بیهوشی و جراحی و تجربه ی بالا در زمینه دندانپزشکی حیوانات با حداقل آسیب و بالاترین کیفیت خدمات دندانپزشکی اعمال می گردد.

دیگر خدمات ما