سفید شویی

همه کسانی که  پت دارند باید آگاه باشند که رعایت بهداشت و نظافت پت امری ضروری است.

بنابراین لازم است پت خود را اصلاح نموده و از تمیز و سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

با نظافت صحیح، می توانید کنه ها، کک ها و ریزش موی پت را از بین ببرید و سایر بیماری هایی را که ممکن است تصوری از آنها نداشته باشید، متوقف کنید. بنابراین توجه به شستشو و نظافت پت امی ضروری به شمار میرود. برای نظافت پت باید به نکات زیر توجه کنید:

موی گربه یا سگ خود را چندین بار در هفته برس بزنید، حتی اگر موهای کوتاه داشته باشد. این کار باعث کاهش گلوله های مو می شود، گربه ها تقریباً همیشه با استفراغ یا دفع از طریق مدفوع گلوله های مویی را از بین می برند. هر چند گاهی اوقات، ممکن است یک گلوله مویی بزرگ باعث انسداد معده یا روده شود. گلوله های مو برای سگ ها مشکل چندانی ایجاد نمی­کند.

حفظ پوست و موی سالم برای پت به این معنی است که شما باید آنها را مرتب کنید. آنها نمی توانند مرتب دوش بگیرند بنابراین تا آنجا که می توانند خود را با لیسیدن تمیز می­کنند.

به علاوه، حمام هفتگی ایده آل نیست. استحمام منظم باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست آنها می­شود و به آنها آسیب می­رساند.

بنابراین تنها کاری که می توانید انجام دهید شانه زدن آنها است با این کار پوست و موی پت شما درخشش خواهد داشت و همچنین خودش احساس سلامتی خواهد کرد.

وقتی نوبت به نظافت می رسد، نباید ناخن های آنها را فراموش کنید. ناخن های تراش نخورده می­تواند منجر به درد مفاصل شود. این مسئله در سگ ها کاملاً رایج است. پت هایی که خارج از خانه زندگی می­کنند معمولا پنجه های خود را سایش می دهند و ممکن است نیازی به اصلاح ناخن نداشته باشند، اما گربه ها و سگ های داخل منزل معمولاً این کار را نمی­کنند. ناخن های بلند، می توانند به پوست آسیب برساند و باعث درد و عفونت شوند. اگر پیرایش ناخن ها موجب استرس و ناراحتی شما می­شود حتما به یک دامپزشک مراجعه کنید.

وقتی پت به شما خیره می شود، چشم ها باید شفاف و براق و مرطوب به نظر برسند. در صورت مشاهده قرمزی یا تحریک، یا کدر شدن چشم به دامپزشک اطلاع دهید.

گوش نیز به بررسی نیاز دارد. یک بار در هفته، گوش ها را مشاهده و بو کنید، آنها نباید بوی خاصی بدهند. اگر گوشها قرمز یا ملتهب باشند، اگر جرم گوش را بیش از اندازه مشاهده می­کنید، یا بوی بدی استشمام می­کنید، به دامپزشک مراجعه کنید.

مسواک زدن دندان های پت ممکن است بعید به نظر برسد، اما دامپزشکان می­گویند استاندارد مسواک زدن دندانهای پت به صورت روزانه است. اگر تصور می­کنید این کار برای شما مشکل است هفته ای یک یا دو بار مسواک زدن را برای پت خود انجام دهید.

وجود یک پت مرتب، تمیز و با بوی خوب در خانه به معنای این است که بوی بدی در خانه استشمام نمی­شود.

مهمترین مزیت نظافت منظم این است که بر سلامت روانی پت نیز تأثیر می گذارد. یک پت خوش ظاهر، با بوی خوب و موهای زیبا باعث ایجاد احساسات خوب در پت می­شود. این می تواند بر وضعیت روانی و در نتیجه رفتار آنها نیز تأثیر بگذارد.

در کلینیک سفید برای کوتاهی و اصلاح حتی المقدور از آرام بخش استفاده نمی شود و در صورت لزوم زیر نظر دکتر متخصص مربوطه این کار صورت می گیرد.

گالری تصاویر

دیگر خدمات ما